Cavafy Museum

Адреса: C.P. Cavafy 4 (колишня назва Lepsius and Rue Sharm el Sheik), Attarin, Олександрія.
Тел: +203/486-1598 | Ε-mail: cavafymuseum@gmail.com
Години роботи: Вівторок – Неділя, 10:00 – 17:00.


aCPC1

Музей Кавафіса в Олександрії був відкритий у 1992 році за ініціативою активної й харизматичної людини – історика та письменника Костіса Москофа (1939-98). У 1990 році пан Москоф був призначений Радником з питань освіти при грецькому посольстві в Каїрі, де і перебував до своєї смерті 1998 року. Під час свого перебування в Єгипті він наполегливо працював над створенням музею Кавафіса та підтримкою досліджень в галузі поезії за допомогою заснованих ним Кавафійських конференцій, які і дотепер проходять у Каїрі та Олександрії.

Музей, відомий в Єгипті під назвою منزل كڤافيس – «Дім Кавафіса», розмістився в квартирі, в якій К. Кавафіс жив 35 років. В будівлі є й інші квартири, але ми напевне знаємо, що саме ця квартира була домівкою Кавафіса, оскільки тільки в ній є балкон, існування якого підтверджено багатьма джерелами. Інтер’єр музею відреставрований таким чином, щоб надати будинку вигляд, який він мав за часів Кавафіса, а документи та експонати Музею демонструють життя і творчість поета.

Вулиця, на якій знаходиться Музей, за часів Кавафіса називалась Lepsius, але згодом була перейменована на К.П. Кавафіса, на честь грецького поета. Будинок Кавафіса був оточений будівлями Грецького православного патріархату, грецької лікарні та міськими публічними будинками, які Кавафіс називав відповідно «Храмом Душі», «Храмом Тіла» і «Храмом Плоті».

Кавафіс народився у 1863 році і був відомим і впізнаваним поетом. Олександрія в той час була космополітичним містом, відомим, серед іншого, своїм бурхливим нічним життям, але також і важливим центром грецьких видавців. Видавничий дім «Граммата» був одним із найважливіших грецьких домів, який друкував не лише твори грецьких письменників Єгипту, а й багатьох інших авторів з Греції. Крім того, перша поетична збірка Кавафіса була надрукована в 1886 році в грецькому літературному журналі, який виходив в Німеччині у м. Лейпциг.

Британській публіці Кавафіс був представлений письменником Е.М. Фостера, який назвав його «поетом». Деякі з віршів Кавафіса були перекладені англійською мовою Власопулосом. З тих пір вірші Кавафіса перекладались незліченну кількість разів багатьма мовами, включаючи арабську. Кавафіс нерозривно пов’язаний зі своєю улюбленою Олександрією через його творчість, а також через творчість інших авторів, таких як Лоуренс Даррелл, який прославляє Кавафіса в «Олександрійському квартеті».

Cavafy Museum 7