The world of books

BIBLIONET

Biblionet – це унікальний архів грецького книговиробництва і водночас засіб його популяризації серед широкої аудиторії. Це бібліографічна база даних, яка безперервно реєструє всю грецьку видавничу продукцію з 1998 року і функціонує як інструмент для професіоналів книжкової справи. Одночасно, це – і «відкрите вікно у Світ книги», яке пропонує всім бажаючим доступ до великої кількості бібліографічних даних, а також інформації про нові видання ще до того, як вони потрапляють до книгарень.

Biblionet надає можливість пошуку інформації різними способами: за назвою, за автором чи за видавництвом. Всі дані взаємопов’язані активними посиланнями, що дозволяє легко переміщатися між полями та поєднувати пошук інформації.

 

Міжнародний книжковий ярмарок у Салоніках

Унікальний для Греції Міжнародний книжковий ярмарок у Салоніках був урочисто відкритий у травні 2004 року з метою включення Греції до карти міжнародних книжкових ярмарків. Невдовзі йому вдалося стати центром культурних і комерційних угод між Європою, Балканами, Середземномор’ям та Близьким Сходом. На сьогоднішній день це одна з найважливіших культурних установ країни з міжнародним визнанням. Організаторами ярмарку виступають Грецький Фонд Культури, Міжнародний виставковий центр HELEXPO, Всегрецька асоціація видавців та книготорговців і Муніципалітет м. Салоніки, а його проведення здійснюється за підтримки та під егідою Міністерства культури і спорту Греції.

 

Участь ГФК у міжнародних книжкових ярмарках

В контексті політики, яку проводить ГФК щодо грецької книги, дуже важливою є популяризація її за кордоном. Завдяки багатогранному підходу до видавничої справи, грецька книга має високий потенціал бути представлена якнайбільш повно на зарубіжних ринках. Грецький Фонд Культури у співпраці з Міністерством культури і спорту щороку організовує участь Греції у міжнародних книжкових ярмарках по всьому світові: Франкфурті, Болоньї, Каїрі, Парижі, Лондоні, Пекіні, Москві тощо. Проведені на цих ярмарках заходи свідчать про постійний і безперервний інтерес до грецької книги і грецької літератури. Завдяки своїм успішним заходам та співпраці на книжкових ярмарках, ГФК створює живу майстерню з виробництва ідей та пошуку шляхів для популяризації грецької літератури за кордоном за участю видавців, авторів, перекладачів та інших фахівців даної галузі.

 

Фестиваль дитячої та юнацької книги

В саду особняку Бодосакі у центрі району Палео Психіко, в якому розмістився Грецький Фонд Культури, проводяться фестивалі для дітей та підлітків, які дають їм можливість пізнавати світ та багатство літератури через презентації книг, зустрічі з письменниками та ілюстраторами, театральні та музичні постанови, дискусії, майстер-класи тощо. Фестивалі проводяться у співпраці з регіональним управлінням та місцевими управліннями початкової та середньої освіти префектури.

 

Діяльність та події навколо книги

Грецький Фонд Культури (ГФК), в рамках своєї політики прилучення до читання організовує протягом року низку заходів, спрямованих на популяризацію книги як культурного надбання та адресованих всім громадянам.

  • Всесвітній день поезії / 21 березня
  • Всесвітній день дитячої книги / 2 квітня
  • Всесвітній день книги / 23 квітня
  • Присвяти важливим авторам
  • Літературні читання / зустрічі
  • Семінари

 

GREEKLIT.GR

Новий міжнародний центр перекладу грецької книги.

Міністерство культури і спорту у співпраці з Грецьким Фондом Культури відновлює роботу Програми заохочення перекладу грецьких книг на інші мови. Мова йде про платформу Greeklit, створену для комунікації та інформаційного обміну між фахівцями в галузі грецької книги та міжнародною спільнотою і її базу даних, яка буде постійно оновлюватися та розширюватися. Через цю платформу ГФК співпрацюватиме з фахівцями в галузі книги, які беруть участь у процесах популяризації та перекладу грецьких книг на інші мови. Платформа має на меті зібрати, задокументувати та класифікувати представників усіх відповідних професійних категорій: видавців, продавців книг, письменників, перекладачів, кураторів, ілюстраторів, графічних дизайнерів та літературних агентів. Це важлива ініціатива, яка висвітлює справжню потребу в інтенсифікації розповсюдження грецької книги за кордоном, ставлячи своєю головною метою популяризацію грецької мови та літератури.